Kullanım Şartları – İçerik Hakları (Terms of use)

Uzam.org kullanım şartları ve içerik hakları yazısından sitede yer alan ziyaretçileri ve kullanıcıları haberdar etmektedir. Bu yazıda içeriğin kullanım şartları ve içerik hak taleplerinin neler olduğundan bahsedilmiştir.

Uzam.org içeriği, bu sitedeki yazılar paylaşılan bazı materyaller tamamen kendisine ait olup özgünlük dereceleri yüksek içeriklerdir. Sitedeki bazı içerikler edebi eser ve fikir, sanat eseri niteliği taşıyacak nitelikte olabilir. Oldukları takdirde ve bu niteliği taşıdıkları durumlarda 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu tarafından korunmaktadır. Kanun ile alakalı Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatına ulaşmak isteyenler için adres buradadır. Aynı zamanda sitede yer alan ve oluşturulan diğer özgün içerikler 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ile birlikte izinsiz kopyalanıp kullanıldığı takdirde uzam.org yöneticileri gerekli yasal işlemleri yapmaktan ve uygulamaktan kaçınmayacağını belirtir. Bu konuyla alakalı mevzuatı okumak isteyenler için adres buradadır.

Uzam.org - Kullanım Şartları - İçerik Hakları (Terms of use)

Kullanım Şartları – İçerik Hakları

İçerik (Yazılar ve Materyaller)

Uzam.org içeriğinde yazar ekibinin oluşturduğu yazılar, yorumlamalar ve analizler yer almaktadır. Haber ve güncel olayların da paylaşıldığı bir platformdur. Genel itibariyle kişisel olarak oluşturulan bu içerikler özgünlüğü ile ön plandadır ve paylaşılmaktadır. Bu içeriği teknolojik ortama aktarmak için oluşturulan bir blog sitesidir.

Sitede Yer Alan Linkler (Adresler)

Uzam.org içeriğinde yer alan linkler uzam.org yöneticileri tarafından ve içeriği oluşturan yazarlar tarafından eklenmektedir. Verilen adreslerdeki(linklerdeki) sitelerin içeriği kimse tarafından takip edilmediği için sorumluluk kesinlikle verilen adresteki içeriği oluşturan site sahiplerine aittir. Aynı zamanda ziyaretçilerin ve kullanıcıların adreslere(linklere) tıklamaları ve onları takip etmeleri ziyaretçi, kullanıcıların sorumluluğundadır. Bundan doğacak problemler ve ihlaller konusunda sorumluluk kabul etmediğimizi bildiriyoruz.

İçerik Hakları – İçerik Kullanımı

İçerik Hak Talebi (İhlal ve Ticari Kullanım)

Uzam.org sitesinde yer alan bir içeriğin, yazının veya materyalin bu siteye ait olmadığını düşünüyorsanız, bir ihlal olduğunu bildirmek istediğiniz takdirde bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İletişim kurulduktan bir süre sonra bu içeriğin tamamen siteden kaldırılacağını garanti ediyoruz.

Sitede yer alan görseller özellikle ticari kullanıma açık olan görseller olarak tercih edilmektedir. Başka bir görsel materyalin kullanılması durumlarında görsel kaynakça mutlaka belirtilir. Bu konuyla alakalı da bir ihlal bulunursa bildirilmesi durumunda kaldırılacağını garanti etmekteyiz.

İçerik Kullanımı (Kaynak Gösterme – Kaynakça – Kullanım Şartları)

Uzam.org içeriği kaynak gösterilmeden bir başka platformda, bir başka sitede veya herhangi bir teknolojik ortamda hatta basılı bir şekilde kullanılamaz. Ancak kaynak gösterilip kullanıldığı takdirde herhangi bir sorun teşkil etmez bu konuda özgürlük sağlar.

  • <a href=”https://uzam.org/yazının-bağlantısı“>Bu yazı; Yazar tarafından, 18.08.2016 tarihinde, uzam.org‘da yayınlanmıştır.</a>
  • Bu yazı(içerik) uzam.org | Zaman ve Mekânın Sosyal Göreceliliği Üzerine sitesinden alınmıştır.
  • Kaynak(Kaynakça): uzam.org
  • Ya da yukarıdaki ilk örnekteki gibi sitenizden uzam.org adresine link vermeniz gerekmektedir.

Şeklinde kullanılan bir kaynak gösterildiği takdirde içeriğin kullanılması uygundur. Aksi takdirde içeriğin kaynak gösterilmeden, kaynakça belirtmeden, bağlantı eklenmeden kullanılması durumlarında uzam.org her türlü hukuki işlem ve yollara başvuracağını belirtir.

Kullanılan Yazılım ve Tema(Tasarım)

Uzam.org wordpress içerik yönetim sistemini kullanmaktadır. Bir blog sistemidir. Kullanılan tema(tasarım) “DodoWeb” tarafından hazırlanan “Blogo” wordpress temasıdır. Uzam.org tarafından içeriği ve tasarımında değişikliklere gidilmiş ve düzenlenmiş bir temadır bu hali ile kullanılması ve dağıtılması yasaktır.

Kullanım Şartları – İçerik Hakları (İngilizce Metin)

Terms of Use – Content Rights

Contents (Materials and Articles)

The articles produced by the team of content writers Uzam.org is located interpretation and analysis. news and current events is a platform shared. General as personally created content that is at the forefront with its originality and shared. This content is a blog site created to transfer the technological environment.

Links on the Site Location Area (Addresses)

Located in Uzam.org content links are added by the authors by forming uzam.org managers and content. at the address given (links in) responsibility for the content of the site is strictly to be followed by one of the site owners make up the content of a given address. At the same time visitors and users to address (links to) clicks and visitors to follow them, it is the responsibility of the user. We declare that we do not accept responsibility for the ensuing problems and violations.

Content Rights – Content Usage

Content Claim (Violation and Commercial Use)

Uzam.org from the content of a website, type or material you do not think of this site, if you wish to report that a violation can reach us at our contact page. We guarantee that after a while you communicate this content removed from the site altogether.

images contained in this site is particularly preferred as the visuals, which is open for commercial use. visual references are not necessarily stated in another case of using visual material. If a violation related to this topic, we guarantee to be removed if notified.

Content Usage (Citations – References – Terms of Use)

Uzam.org content on another platform without stating the source, even printed in a way that can not be used in another site, or any technological environment. However, if the resources used shown and does not constitute any problem allowing more freedom in this regard.

If a resource used in the form shown is suitable to use the content. Otherwise, the show’s content sources, without specifying the bibliography indicates the use of the addition of links to all kinds of situations uzam.org resort to legal action, and roads.

Software and style used (Design)

Uzam.org uses the WordPress content management system. It is a blog system. The theme used (design) “dodoweb” prepared by “Blogo” is a WordPress theme. has been amended in content and design by Uzam.org is a theme designed for use with this version of the distribution is prohibited.

© 2016 uzam.org içeriği 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile
5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu tarafından korunmaktadır.
Hakkında|İletişim|Gizlilik Politikası|Kullanım Şartları – İçerik Hakları|Sitemap