Kelimeler Benim: Her Hafta Bir Kitap Çekilişi

Kelimeler Benim: Her Hafta Bir Kitap Çekilişi

Kelimeler Benim blogu her hafta için bir kitap çekilişi etkinliği düzenliyor. Bu etkinliği siz değerli okuyucularımızla paylaşmak istiyorum. Çünkü bu etkinliğin ihtiyacı olan, olmayan bütün insanlara ulaşması demek bir kitabın daha okuyucuyla buluşması ve ona mutlaka bir şeyler kazandırması demektir. Kitap okumak gibi bir etkinliğe Kelimeler Benim aracılığıyla katkı yapılması desteklenebilir bir harekettir. İlk hafta katılım sağlayarak ben de bu etkinlikten Ian Leslie’nin Merak kitabını kazandım. Bu kitabı okumayı bitirdikten sonra incelemesini de sizlerle paylaşmayı planlıyorum.

 

 

Kelimeler Benim Hakkında

Kelimeler Benim - Hakkında

Kelimeler Benim, Sezer İltekin tarafından 2008 yılında kurulmuş olan bir blogtur. 2008’den bu yana 8 yıl geçmiş olup bunun küçümsenecek bir aralık olduğunu düşünmüyorum. İlk kurulduğu andan itibaren içerik oluşturmaya devam eden Sezer İltekin, Altın Klavye 2010 Kişisel Bloglar Kategorisi Üçüncülüğü, Blog Ödülleri 2010 Kişisel Bloglar Kategorisi Üçüncülüğü, Altın Örümcek 2009 Blog Kategorisi İkinciliği ve Bumerang Ödülleri 2011 En Tarz Blog İkinciliği gibi çok değerli ödüllere layık görülmüştür. Özellikle kişisel blog kategorisinde çok fazla ön plana çıkmış olan Kelimeler Benim, bu başarılarına elbette içeriklerinde devamlılık göstererek ve bu konuda istikrarlı olarak ulaşmıştır.

Sezer İltekin, son olarak blog yazarları ve blog takipçilerini ortak bir platformda toplamayı düşünmüş. Bu düşünceden hareketle yine blog yazarları tarafından yönetilecek olan bir sözlük projesini hazırlamışlardır. Bu proje “blog sözlük” projesidir.

Blog Sözlük Hakkında

Blog Sözlük - Hakkında

Blog Sözlük, neredeyse bütün kategorilerde içerik oluşturan blog yazarlarının ve aynı zamanda blog okuyucularının toplandığı bir sözlük projesidir. Blog sözlüğü aktif olarak kullanan biri olarak bazı izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. İlk izlenimlerim böyle bir projenin gerçekten gerekli olup olmadığını düşünmekle şekillenmiş ve böyle bir projeye neden ihtiyaç duyulduğunu anlamaya başlamıştım. 2011 yılında ilk blog sayfamı oluşturup bir şeyler yazmaya başladığımda ben de internet ortamında birçok yazar arkadaşı keşfetmiş ve onlarla beraber karşılıklı etkileşimlerde bulunmuştum. Uzun bir süre sonra uzam.org‘u oluşturduğum vakit ve hemen ardından blog sözlükle tanıştığım zaman 2011 yılından bu yana blog yazan arkadaşların varlığından yeniden haberdar oldum. Onların yeniden sitelerini ziyaret ettiğimde iyi ki blog sözlük diye geçirmiştim içimden.

Sürekli ve devamlı kaliteli içerik oluşturmayı planlayan biri olarak bu içeriklerden özellikle blog yazarlarını haberdar etmek için sosyal medya kanalı gibi blog sözlüğü de “bugünkü blog yazım” başlığı altında bir iletişim kanalı olarak kullandığım söylenebilir. Sürekli bu başlığın altına giriş yapılması bazı arkadaşları rahatsız edebilir diye düşünsem de bu konuda özellikle dikkat etmeye ve diğer başlıklar altında da aktif olmaya çalışıyorum.

 

Blog sözlük projesine yakın bir zamanda yeni üye kayıtları için “davet kodu” özelliği gelmiştir. Bu davet kodu özelliğinin getirilmesinin de sözlüğün özellikle tamamen reklam amaçlı kullanılmasını engellemek ve diğer yazarları rahatsız edecek olan sözlük formatı dışındaki hareketlerin cezalandırılması için kullanılacağını düşünmekteyim. Umarım bu özellikle beraber daha kaliteli ve eğlenceli bir ortam yaratılabilir. Bu konuda tek temennim naçizane bu yönde olur…

Kelimeler Benim (Her Hafta Bir Kitap Çekilişi) – Çekilişe Katılım Koşulları

Kelimeler Benim: Kitap Çekilişi Katılım Koşulları

 1. KelimelerBenim.com facebook sayfasını beğenmelisiniz.
 2. Çekiliş ile alakalı facebook gönderisini facebook profilinizde herkese açık olarak paylaşmalısınız.
 3. Çekilişin duyurulduğu kelimelerbenim.com blogunda yer alan her hafta bir kitap çekilişi yazısının altına çekilişe katıldığınıza dair bir yorum bırakmalısınız.

Not: İlerleyen haftalarda çekilişe yeniden katılmak için 2. ve 3. şartları tekrar etmelisiniz. Yani ikinci haftaya girildiğinde çekilişe yeniden katılmak istiyorsanız Kelimeler Benim facebook sayfasında paylaşılacak yeni gönderiyi profilinizde paylaşıp, yazının altına güncel bir yorum bırakmalısınız. Üçüncü, dördüncü ve takip eden haftalarda çekilişe yeniden katılabilirsiniz.

Takip et!

3 Bu yazı hakkındaki yorumlar

 • Recep Hilmi TUFAN

  27 Kasım 2016 at 00:12
  Verilebilecek en güzel hediye zaten. Ben de takip ediyordum ancak gözümden kaçmış. Bilgilendirme için teşekkürler...
  • Faruk Yaman

   27 Kasım 2016 at 22:07
   Rica ederim Recep hocam. Böyle etkinlikleri mutlaka duyurmaya calışacağım. İlgi ve alakanız için ben teşekkür ederim...
 • Fatih Uyar

  6 Aralık 2016 at 14:25
  Merhaba, sitemde çekiliş düzenledim. Eğer paylaşırsanız çok memnun olurum. http://www.enerjibes.com/yilbasi-hediye-cekilisi/Başarılar dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2016 uzam.org içeriği 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile
5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu tarafından korunmaktadır.
Hakkında|İletişim|Gizlilik Politikası|Kullanım Şartları – İçerik Hakları|Sitemap